KONTAKT MAILOWY
Małgorzata Łuka-Kowalczyk Małgorzata Łuka-Kowalczyk
tel.: 0 792 083 752
e-mail: mmbs@vp.pl
Aktualności

2018-05-02

Książka Toma Griffina już w Polsce

Książkę można kupić poprzez zamówienie mailowe na tej stronie oraz w Galerii Kormoran na Twardej 7 oraz juz wkrótce na portalu Czarymary.pl Cena książki 29.90 zł plus koszty przesyłki. W Warszawie jest możliwość bezpośredniego kupna.

więcej

2014-01-24

Tom Griffin II wywiad

Najnowszy wywiad z TOmem Griffinem na temat jego metdoy Hidden Mind

więcej

2013-01-23

"Hidden Mind" w Polsce

Długo oczekiwane warsztaty Toma Griffina - I wywiad z Tomem o meodzie Hidden Mind oraz jego pracy..

więcej

Czym jest Touch for Health?

Touch for Health sięga roku 1970, kiedy to dr John Thie zdecydował stworzyć praktyczne i skuteczne metody równoważenia energii ciała dostępne dla nie-zawodowców.

W tym czasie, The International College of Applied Kinesiology pod przewodnictwem dr Georgea Goodhearta wypracował system uzdrawiania zwany Kinezjologią Stosowaną (AK – Applied Kinesiology), specjalnie dla tych, którzy już się zajmują ochroną zdrowia.

Dr Thie zdawał sobie sprawę z zalet technik, które zaczerpnął z AK bez głębokiego elementu teoretycznego i nauczał ludzi różnych profesji. Jego celem było przekonanie ludzi do wspierania i utrzymywania zdrowia u siebie i swoich bliskich. John odpowiednio nazwał ten prosty, ale potężny zapobiegawczy system opieki zdrowotnej ”Touch for Health” („Dotyk dla zdrowia”)

Od tamtej pory, dosłownie miliony ludzi na całym świecie skorzystały z „Touch for Health” i innych metod pokrewnych Kinezjologii Specjalnej.

Dla przeciętnej osoby już nie stanowi tajemnicy, że ciało istnieje jako całość fizyczna jak i niefizyczna, mająca energetyczną światłokopię, która objawia się w swoim niezwykle misternym działaniu. Chociaż tak zwane kultury pierwotne na świecie są świadome tego konceptu już tysiące lat, nasze zachodnie społeczeństwo w pewien sposób padło ofiarą dogmatu mechanistyczno-naukowego, który wpływa na współczesną medycynę w taki sposób, aby ta patrzyła na człowieka w sposób całkowicie anatomiczny i fizjologiczny. Na szczęście to się gwałtownie zmienia.
Postrzegając ciało jako raczej wielowymiarowe i holistyczne niż jako skomplikowaną maszynerię jak jeszcze do niedawna chciała je widzieć zachodnia medycyna - sprawia, że „Touch for Health” jest skutecznym instrumentem pozwalającym ludziom pracować z innymi zarówno w obszarze zdrowia fizycznego, emocji jak i psyche. Dzięki niej można doskonale pracować z bólem (nawet starym), bieżącym stresem oraz traumami sprzed lat, które mimo upływu czasu cały czas są w organizmie i obciążają różne systemy i funkcje ciała. I także z OGRANICZJĄCYMI przekonaniami, które nie pozwalają nam osiągać w życiu WSZYSTKIEGO TEGO, CO CHCIELIBYŚMY ZAPROSIĆ DO SWOJEGO ŻYCIA.

Często po odblokowaniu ludzie zaczynają natychmiast lepiej i bardziej wyraźnie widzieć. Znika ból, który męczył ich latami. A co najważniejsze – dzięki tej metodzie można pracować z bieżącymi wyzwaniami, np., koniecznością kupienia nowego samochodu, chociaż nie ma na to pieniędzy, potrzebą znalezienia nowej pracy, chęcią awansu czy problemami rodzinnymi – wszystko to może być bardzo dużym wyzwaniem. To wszystko może być bardzo dużym wyzwaniem, z którym organizmowi trudno jest sobie poradzić, ale dzięki odblokowaniu kinezjologicznemu – staje się to całkiem proste.
Koncept „Trójkąta Zdrowia” podsumowuję filozofię „Touch for Health”. Prezentuje on ludzi jako istniejących, w dodatku do Ducha, w wymiarze strukturalnym, chemicznym oraz mentalno/emocjonalnym.


Jeśli trójkąt ten jest równoboczny, a boki są oczywiście w równowadze, to osoba, którą ten trójkąt reprezentuje jest w stanie optymalnej żywotności i zdrowia. Jednak prawda jest taka, że nikt nie osiąga takiej doskonałości ponieważ ciało, mając niezwykłe zdolności adaptacyjne, kompensuje i nadwyręża się, aby przetrwać w świecie wyzwań.

W zakresie naszej spuścizny genetycznej (natury) oraz uwarunkowań jakie otrzymaliśmy (wychowanie), wyłaniamy się jako stworzenia wyjątkowe. Ta wyjątkowość, ta ludzkość uzupełniona oczywistymi niedoskonałościami, utrzymuje równowagę lub stan homeostazy, które odzwierciedlone są w postaci zniekształceń trójkąta.

Na przykład trójkąt, jak na obrazku powyżej, o skróconym boku zdrowia mentalnego/emocjonalnego (psychicznego) pokazuje, że deficyt w tym obszarze negatywnie wpływa na biochemię ciała, czyli cały system hormonalny i wydzielniczy oraz i konstrukcję (strukturę ciała). Taki scenariusz jest bardzo częsty w naszym społeczeństwie. Osoba reprezentowana przez taki trójkąt jest pod stałym i nadmiernym stresem emocjonalnym, co negatywnie wpływa na biochemię, głównie za pomocą układu nerwowego i hormonalnego, które to dalej wytrącają z równowagi stan psychiczny i negatywnie wpływają na konstrukcję, prowadząc głównie do napięcia mięśni szkieletowych oraz mięśni gładkich podstawowych organów wewnętrznych.

To, z kolei, oczywiście, ma patologiczny wpływ na pozostałe dwa boki i tak dalej. Dana osoba jest w stanie równowagi, czy homeostazy, jak my wszyscy, lecz zniekształcony trójkąt powoduje różne oznaki i symptomy choroby. Kinezjologia „Touch for Healtah” w sprawny i szybki sposób pozwala zniwelować ten stan i dzięki temu organizm wraca do równowagi.
O tym czym jest kinezjologia „Touch for Health” (zwana również kinezjologia stosowaną) można się przekonać czytając wywiady z Tomem Griffinem z Irlandii, nauczycielem tej metody, które znajdują się w zakładce MEDIA