KONTAKT MAILOWY
Małgorzata Łuka-Kowalczyk Małgorzata Łuka-Kowalczyk
tel.: 0 792 083 752
e-mail: mmbs@vp.pl
Aktualności

2018-05-02

Książka Toma Griffina już w Polsce

Książkę można kupić poprzez zamówienie mailowe na tej stronie oraz w Galerii Kormoran na Twardej 7 oraz juz wkrótce na portalu Czarymary.pl Cena książki 29.90 zł plus koszty przesyłki. W Warszawie jest możliwość bezpośredniego kupna.

więcej

2014-01-24

Tom Griffin II wywiad

Najnowszy wywiad z TOmem Griffinem na temat jego metdoy Hidden Mind

więcej

2013-01-23

"Hidden Mind" w Polsce

Długo oczekiwane warsztaty Toma Griffina - I wywiad z Tomem o meodzie Hidden Mind oraz jego pracy..

więcej

Odkrycia naukowców

Fizyka kwantowa, naukowe źródło informacji dotyczących wszechświata, utrzymuje, że cała materia, która istnieje we wszechświecie składa się z atomów. Atomy są takie same, bez względu na to czy tworzą materię żywą, czy nieożywioną. W każdym atomie elektrony krążą wokół jądra, wyrzucając niektóre elektrony, pozostawiając stan niestabilności. Inne elektrony z otoczenia spieszą, by wypełnić tą lukę. Niektóre z tych wolnych elektronów pochodzą z form żywych, niektóre z przedmiotów wytworzonych przez człowieka lub naturalnego środowiska fizycznego.

W ciele fizycznym, są dwa główne systemy elektryczne. Jeden, dobrze znany prąd zmienny systemu nerwowego, mózgu, neuronów i nerwów, powodujący kurczenie się mięśni, przesył nerwowy, wydzielanie z gruczołów i doznania zmysłowe. Drugi to nowo-odkryty system elektromagnetyczny prawdopodobnie promieniujący z atomów i komórek. Ta energia nazywana jest aurą lub polem energetycznym człowieka.

Pole energetyczne jest wyjątkowe. Prof. Valerie Hunt z Uniwersytetu UCLA stwierdziła podczas swoich badań, że jest stałe, podczas gdy wszystkie inne zapisy elektryczne serca, mózgu i mięśni są sygnałami pojawiającymi się i znikającymi: po skurczu mięśni następuje ich rozluźnienie; po uderzeniu serca następuje chwila ciszy; a po fali mózgowej następuje mniejsza czynność mózgowa.

Ilość energii elektromagnetycznej dookoła obiektu lub osoby pozwala na wymianę energii. Czakra Korony znajduje się na czubku głowy, niewidzialna dla większości ludzi, przez niezwykle wrażliwe aparaty do badania aury postrzegana jest jako halo lub lekko kolorowa mgiełka wokół żyjącej istoty. Chociaż składa się z takich samych elektronów jak materia nieożywiona, ludzkie pole absorbuje i wyrzuca energię dynamicznie. Wpływa na materię, podczas gdy pole materii nieożywionej reaguje biernie. Wiele nazw nadano tej ludzkiej energii: chi, siła życia, prana, siła Od i aura.

Prawdopodobnie głównym powodem, dla którego naukowcy nie odkryli wcześniej ludzkiego pola energetycznego, nawet przy użyciu urządzeń telemetrycznych było to, że wierzyli, iż energia biologiczna istniała tylko po to by poruszać mięśniami, wprawiać w ruch serce, lub pobudzać czynności mózgowe. Dane takie jak dynamiczny sygnał spoczynku uważany był za artefakt instrumentów a nie realne dane.

Einstein, ze swoim nowym modelem wszechświata, ustalił, że energia i materia stanowią jedno. Niedługo potem, wyłonił się subatomowy świat leptonów i kwarków i zakwestionował istniejący koncept atomu jako najmniejszej cegiełki budującej materię. Świat subatomowy zdaję się być złożoną siecią powiązań - ktoś mógłby powiedzieć - model holistyczny.

Newtonowskie teorie, oparte na zdrowo-rozsądkowym poglądzie na świat, gdzie wszystko rządzi się prawem przyczyny i skutku, uległy erozji pod wpływem nowych faktów wyłaniających się z fizyki kwantowej. Jeden ze współczesnych fizyków i byłych uczniów Einsteina powiedział: " Wyłania się nowy koncept nierozerwalnej całości, która zaprzecza klasycznemu pojęciu rozkładaniu świata na oddzielne i niezależne części... Raczej widzimy że nierozerwalny kwant powiązań całego wszechświata jest rzeczywistością podstawową i że niezależnie zachowujące się cząstki są tylko poszczególnymi i zależnymi od całości częściami", tj. całość składa się nie z niezniszczalnych ukrytych cząstek, ale z wzajemnie zależnych i nierozerwalnych od całości części. Co stanowi nić powiązania? W opinii prof. Manninga "zjawisko bioenergetyczne okaże się siecią, która wiąże całą żywą materię. Każdy organizm, zwierzę, roślina, owad jest zjednoczone w swojej formie i funkcji przez tą energię życiową, tak jak cały wszechświat może okazać się zjednoczony przez podobne pole siły."

Ten pogląd na świat jako szeroka oscylacja wzajemnie powiązanych ze sobą sił został zaproponowany przez chińskich naukowców setki lat temu. Koncept yin/yang znany jest już długo. Dr Fritjof Capra rozważał wspólną płaszczyznę kosmologii fizyki kwantowej i orientalnej w swojej książce "Tao Fizyki". Stąd najnowsza fizyka kwantowa odnosi się do najstarszej chińskiej kosmologii. Medycyna, jak i inne nauki, będzie musiała wziąć pod uwagę nowy wizerunek świata. Dr Larry DosKey wiąże nowe odkrycia współczesnej fizyki z nowymi podejściami do uzdrawiania chorych.

"W końcu wlasciwe spojrzenie na odkrycia fizyki kwantowej da nam wiedzę o tym, jak funkcjonuje nasze ciało" - DosKey