KONTAKT MAILOWY
Małgorzata Łuka-Kowalczyk Małgorzata Łuka-Kowalczyk
tel.: 0 792 083 752
e-mail: mmbs@vp.pl
Aktualności

2018-05-02

Książka Toma Griffina już w Polsce

Książkę można kupić poprzez zamówienie mailowe na tej stronie oraz w Galerii Kormoran na Twardej 7 oraz juz wkrótce na portalu Czarymary.pl Cena książki 29.90 zł plus koszty przesyłki. W Warszawie jest możliwość bezpośredniego kupna.

więcej

2014-01-24

Tom Griffin II wywiad

Najnowszy wywiad z TOmem Griffinem na temat jego metdoy Hidden Mind

więcej

2013-01-23

"Hidden Mind" w Polsce

Długo oczekiwane warsztaty Toma Griffina - I wywiad z Tomem o meodzie Hidden Mind oraz jego pracy..

więcej

2014-01-24

Tom Griffin II wywiad

Tom Griffin wywiad III

Jest związany z Polska od kilku lat. Pracuje z pacjentami, a zwłaszcza z dziećmi specjalnych potrzeb: z autyzmem, aspergerem, ADHD, ADD. I jest skuteczny. Po raz pierwszy w zeszłym roku – zaczął uczyć swojej metody w Polsce. O „ Hidden Mind”, przyczynach chorób i naszym funkcjonowaniu jako ludzi - z Tomem Griffinem rozmawia Małgorzata Łuka-Kowalczyk

Już wkrótce będziemy mieć w Polsce kilkunastu wykształconych terapeutów „Hidden Mind”. Twoja metoda, będzie u nas dostępna już na co dzień.

To prawda. Bywałem w Polsce przez ostatni rok co dwa miesiące. Nie wszyscy mogli skorzystać z terapii, bo przyjeżdżałem głównie, żeby prowadzić szkolenie. Cieszę się więc, że będą już osoby, które będą mogły dawać skuteczną terapię ludziom potrzebującym. Grupa, która  kończy w lutym kurs, jest gruntownie wyszkolona. Cały kurs trwał prawie rok, bo było to w sumie sześć weekendów, które odbywały się co dwa miesiące. Oprócz teorii, od czwartego weekendu  terapeuci pracowali z prawdziwymi pacjentami. Często byli to rodzice dzieci, które są u nas w leczeniu – to ważne, bo ideałem jest, kiedy  dobrodziejstwa tej metody może doświadczyć cała rodzina. Wtedy cały układ się „rozładowuje”.

To podobne do metody psychologa Berta Hellingera.  Tym bardziej, że tam również odkrycie niewłaściwej informacji czy relacji pomiędzy osobami w  „ rodzinnym klanie” powoduje, że sytuacja zaczyna się naprawiać…

W „Hidden Mind” także między innymi  pracujemy z „klanem rodzinnym” a właściwie z liniami krwi rodziców i potrafimy korygować zaburzenia, które są w ten sposób przekazywane  następnym pokoleniom. Ale w Hidden Mind to tylko jeden z aspektów, który bierzemy pod uwagę.

Jesteś terapeutą od 20 lat. Jakie są główne czynniki powstawania zaburzeń i w konsekwencji chorób u ludzi?

Na podstawie swoich doświadczeń mogę powiedzieć, że są dwa najczęstsze czynniki wpływające negatywnie na zdrowie ludzi. Częstym powodem są problemy dziedziczne, mam tu na myśli negatywne przekonania na temat swój, ludzi i świata, które dziedziczymy po swoich przodkach. To jest jak wirus w komputerze. Chcąc, nie chcą wielokrotnie nieświadomie z pokolenia na pokolenie powtarzamy te same schematy, nawyki i błędy. Czasem w pacjentach odzywają się destrukcyjne przekonania dotyczące własnej osoby, które pojawiły się w jego rodzinie dziesięć pokoleń wstecz. To dużo większy problem, niż ludzie zdają sobie z tego sprawę. Po odblokowaniu przeze mnie pacjenci  mają poczucie ogromnej lekkości i radości, i wtedy sobie dopiero zdają sprawę, że nosili coś przez całe, jakiś ogromny bagaż. I dopiero jak został im zdjęty – zaczynają czuć się lekko. 

A druga przyczyna?

To szok emocjonalny, który sprawia, że dziecko nie rozwija się we właściwy neurologicznie sposób. Ale my jako ludzie jesteśmy dość delikatnymi istotami i istnieje wiele czynników, które mogą zakłócić nasze prawidłowe funkcjonowanie, począwszy od urazów fizycznych po różnego rodzaju lęki. Wszystko jednak bierze zawsze swój początek w ciele emocjonalnym człowieka. To  fascynujące, ale Cameron Dawson, australijski terapeuta, u którego nauczyłem się podstaw  twórca podstaw swojej metody  odkrył, że oddziałują na nas także myśli i przekonania o nas innych ludzi, nawet jeśli nie są wypowiadane na głos. Dotyczy to wszystkich nas ale szczególnie dzieci bo dzieci są bardzo wrażliwe i szczególnie łatwo mogą przejmować projektowane nieświadomie negatywne emocje innych ludzi, zwłaszcza nauczycieli, rodziców  innych osób z  rodziny. Istnieje wokół nas pole myśli, które potrafi nas blokować i wpływać na nas. Dlatego bardzo ważne jest, żebyśmy zawsze myśleli pozytywnie o innych osobach.

Jak głęboko można pracować tą metodą?

Bardzo głęboko.  Mamy w tej metodzie na jednym z ostatnich weekendów pracę z mózgiem gadzim, który jest odpowiedzialny za  nasze zachowania, których nie jesteśmy w stanie kontrolować, bo są kompletnie nieświadome.  Podczas zajęć ze studentami – przekazuję im ogromną wiedzę, zarówno swoją z wielu lat praktyki, jak i również Camerona Dawsona, mojego mentora, który metodę tę tworzył, przez wiele lat. Odwiedził w tym celu Tybet, Chiny i Indie, sprawdzał czym uzdrawiają mnisi czy tradycyjni uzdrawiacze, badał częstotliwość dźwięków, którymi uzdrawiają mnisi tybetańscy w klasztorach, sklasyfikował harmoniczne tych dźwięków, porównywał z częstotliwościami ludzkiego ciała, jego układów organów, itp. I ja całą tę wiedzę wraz z moim wieloletnim doświadczeniem przekazuję swoim studentom. Dzisiaj oczywiście wiele osób już wie, że nasze ciało posiada swoje pole energetyczne, że mamy czakry, meridiany… ale nie wszyscy tak naprawdę posiadają dogłębną wiedzę na ten temat. Niewiele osób wie na przykład, że meridiany służą nam również do „komunikowania” się z innymi członkami naszej rodziny i to nie tylko z żyjącymi, ale również tymi, którzy już zmarli. Oni poprzez meridiany są cały czas w kontakcie z nami i wpływają na nas.

W jaki sposób mogą na nas wpływać?

Powodując u nas dysfunkcje meridianowe. Jeśli w jakiejś rodzinie były obecne kiedykolwiek na przykład wady genetyczne, to one nie znikają w samoistny sposób, nawet jeśli przez kilka pokoleń nie występują w tej rodzinie. Ich zapis w linii krwi rodziny jest obecny cały czas i nagle w pewnym momencie u jakiejś osoby  – ta wada objawia się.  I można się jej pozbyć definitywnie poprzez zrobienie korekty metodą „Hidden Mind”.  Zdarza się, że podczas pierwszej korekty wychodzi, że ich nie ma, a podczas drugiej – że są. I co to oznacza? Że nieżyjący już przodkowie, chcąc uwolnić swoją  linię krwi i siebie samych od tej wady „podrzucają” ją poprzez meridiany osobie która przyszłą na korektę. Nie należy w tym przypadku myśleć  żle o swoich przodkach – oni sami nie mogą już nic zrobić. Ale za to wiedzą, że osoba podczas terapii będzie mogła się jej pozbyć i uwolnić nie tylko siebie ale i całą linię krwi, także ich, od tego problemu. To niezwykle fascynujące , że tak to się odbywa.

Dla mnie  niesamowite jest to, że mamy  wciąż kontakt z nieżyjącymi członkami rodziny…

Ten kontakt mamy przez cały czas, już od momentu połączenia się komórki jajowej mamy z plemnikiem taty.  Nie ma żadnego rozdzielenia. Tuż po poczęciu DNA w pierwszej komórce staje się natychmiast nową, myślącą Istotą i już od tego momentu zaczyna się tworzyć konstrukcja meridianowa tej istoty, która jest podstawą do tworzenia własnego ciała. DNA więc samo w sobie jest Umysłem, powiększa konstrukcję meridianową wraz z tym, jak tworzy nowe komórki budując różne systemy ciała. Już na poziomie formowania się pierwszej komórki ten nowy Umysł już kontaktuje się z Umysłem podświadomym matki oraz z wszystkimi członkami rodziny do pięciu pokoleń w przód, wstecz oraz na boki. W ten sposób informuje ich o swoim istnieniu i swojej płci. W zamian otrzymuje od nich wszystkich przywitanie. Jeśli dziecko nie jest  mile widziane – wpływa to na DNA oraz na rozwijający się płód, na jego życie  a czasem nawet na przyszłe pokolenia. Te energetyczne ścieżki (meridiany) zawierają także zakodowaną informacje na temat planu kształtu płodu i tego jak ma się on rozwijać.  Kiedy podświadomość rozwijającego się dziecka „dowiaduje” się, że odziedziczył on negatywną cechę od rodziców w formie niewłaściwej emocji,  formy myślowej, nieprawidłowego systemu wierzeń czy też fobii – powoduje wyłączenie częściowe lub całkowite  części meridianów, żeby chronić  organizm dziecka przed dalszym przeciążeniem i powstaniem jeszcze większej ilości szkód w jego ciele. To z kolei spowoduje  elektrowstrząsy mające wpływ na rozwój kości czaszki i kręgosłupa i w dalszej kolejności,  narządów wewnętrznych w zależności od tego jakie meridiany zostaną „wyłączone”.  To zaburzenie będzie się objawiać w postaci zaburzeń fizycznych ale też i emocjonalnych – taka osoba nie będzie doświadcza ć zadowolenia z tego co ma w życiu, może też mieć trudność w zaufaniu innym ludziom oraz czuć brak emocjonalnego spełnienia. Podczas terapii sprawdzamy te wszystkie informacje oraz robimy ich korekcję.  Dzięki temu można doskonale robić korekcję poprzez kogoś dla innych członków rodziny, często nawet dla dużej ich grupy, bo wyczyszczając błędy w systemie jednego członka rodziny, uwalniamy też od nich pozostałych. Można też robić korekcję sobie samemu.

To faktycznie dużo głębsze podejście do meridianów niż te, z którymi spotkałam się do tej pory..

I bardzo złożone, bo na dysfukcje naszych meridianów mogą wpływać  także jeszcze inni ludzie,  także osoby nieżyjące, które zmarły śmiercią gwałtowna i nagłą.  To fascynujące ile rzeczy możemy dzięki tej metodzie dociec. Ja pracuję już tyle lat i nie jestem  nią znudzony, co chwila odkrywam coś ciekawego. A co najważniejsze – jest to niezwykle skuteczna, szybka i działająca holistycznie metoda. Wykorzystuje także wiedzą z zakresu anatomii czy fizjologii czy innych systemów, bo to także bardzo ważna wiedza. Wiadomo, że obie półkule muszą być podłączone do odpowiednich części w naszym mózgu, po to, by móc się ze sobą kontaktować i wymieniać informacje oraz po to, żebyśmy mogli przejawiać cały swój potencjał i czuć się spełnieni w każdym obszarze naszego życia. I żebyśmy mogli dokonać tego z radością i łatwością. Kręgosłup musi funkcjonować w odpowiedni sposób, kości czaszki, organy w ciele, gruczoły, czakry, pola auryczne itp. I to wszystko sprawdzamy podczas korekty. Życie i nasz pobyt na Ziemi może być naprawdę przyjemnością.  Chcę podkreślić, że Hidden Mind to bardzo konkretna wiedza. I ludzie czują, od początku, że jest niezwykle głęboka i prawdziwa. Wierzę, że będzie to kiedyś medycyną przyszłości, już dziś na naszych kursach są także lekarze czy psycholodzy kliniczni. A wkrótce już ruszy nabór na drugą edycję kursu. Mam już dwie osoby, które mi pomagać uczyć na poziome podstawowym. Zaięcej informacji można znaleźć na stronie: www.freemedia.com.pl